Tytuł: „Po drugiej stronie lustra”
O sztuce wystąpień publicznych powiedziano i napisano już wiele. Ja chciałabym sprowokować Was do spojrzenia na siebie z innej perspektywy. Z perspektywy widza.
Spróbujemy przejrzeć się w cudzych oczach i zobaczyć, jaki obraz malujemy w wyobraźni odbiorców. Bo tam, po drugiej stronie lustra, za wpatrującymi się w nas uważnie słuchaczami, są całe wszechświaty myśli, w których toczy się opowiadana przez nas historia. A w niej często kluczowe okazuje się to, jaką postacią jest narrator.
To, jak postrzegacie siebie w roli mówców, może odbiegać od tego, w jaki sposób jesteście odbierani przez innych. Na percepcję mają wpływ liczne czynniki, między innymi znajomość zagadnienia, indywidualne predyspozycje, cechy charakteru, temperament i wcześniejsze doświadczenia – zarówno Wasze, jak i słuchaczy.
Dlatego podczas spotkania przejdziemy na drugą stronę by przyjrzeć się sytuacji i sprawdzić, czy nie przeglądacie się przypadkiem w krzywym zwierciadle. Poszukamy miejsc, w których na szkle pojawiają się rysy i wspólnie pomyślimy, co można zrobić inaczej, by osiągnąć zamierzony cel.
Jak nie wpaść głową w dół do króliczej nory? Odkryjemy pewną prawdę … już niebawem.
Wisława Świątek – radiowiec z 32 letnim stażem, wieloletnia szefowa studia nagraniowego, producentka, aktorka dubbingowa, lektorka, specjalistka budowania wizerunku, certyfikowany trener NLP.
Zarządzała produkcją w największych stacjach radiowych w Polsce. Począwszy od Radia Flash – pierwszej komercyjnej stacji na Śląsku po szefowanie studiu nagraniowemu sieci Eurozet, właściciela takich marek jak Radio Zet czy Antyradio, obecnie w Agorze.
Rozpoczynała karierę jako lektorka i aktorka głosowa. Wciąż można usłyszeć jej głos w nowych produkcjach reklamowych. Znana jest z dubbingu wielu ról w produkcjach animowanych, m.in. Tails z anime „Sonic X”, Barbary Papla z kreskówki „Wunschpunsch”, Mandy i G.L.A.D.I.S. z serialu „Odlotowe Agentki” oraz Yan Lin z serialu „W.I.T.C.H. Czarodziejki”. Czyta również reklamy i udziela się w filmach dokumentalnych, m.in. „Niech świat pamięta o nas” (2004). Współpracuje z wieloma studiami nagraniowymi.
Jest specjalistką z zakresu budowania wizerunku oraz perswazyjnych technik wywierania wpływu, zarządzania stresem, technik komunikacji. Jest także certyfikowanym trenerem NLP.
Od wielu lat prowadzi szkolenia dla dziennikarzy, lektorów i prezenterów stacji radiowych oraz telewizyjnych, trenerów, osób zawodowo posługujących się głosem.